Nu har sportloven börjat och det kommer allt fler till stugorna under närmsta veckorna.
Tyvärr så är det ovanligt lite snö i byn och även i området ovanför Apelsinklyftan. Det gäller att ta det lugnt med skotern. Du följer status på lederna enklast här på hemsidan.
Vi gjorde utskick till alla fastighetsägare i området och påminde om medlemskap i Mif och att lösa skoterpass. Så nu betalas det från flera håll/orter. Jag reagerar på hur utspridda i landet alla bor som har stugkoppling till Marsliden, Vallen och Ströcka.
Har du som stugägare inte fått brev från oss i slutet av januari? Då har vi fel adress till dig. Gå in på medlems info och använd kontakt formuläret och berätta din adress för oss.
Nu hoppas vi att det blir ca 200 medlemsfamiljer även i år och att många köper skoterpass/ledavgift så vi kan underhålla lederna som vi vill göra.
/Styrelsen